Педагогічний колектив

Педагогічний колектив — це сама суть школи; етичні норми, які складаються в колективі педагогів, — наочна школа моралі для учнів. Школа як вогнище освіченості й вихованості, як сила ідейного, морального впливу старших поколінь на підростаюче, як центр багатогранного духовного життя, як живе втілення ідеалів народу в поведінці, вчинках, діяльності тих, кого ми виховуємо,— школа живе тільки в педагогічному колективі, а осереддя педагогічного колективу — це єдність його етичних цінностей, інтелектуальних багатств, авторитету старшого покоління. У цій єдності вирішальна роль належить моральним відносинам, етиці взаємовідносин між педагогами в колективі, між педагогічним колективом і колективом учнів, між учителями й іншими трудовими   колективами.

Наш педагогічний колектив усе більше утверджується в переконанні: досягти того, щоб учень думав над книжкою, думав, прочитавши книжку, думав, шукаючи книжку, — найважче з усього важкого, що становить суть виховання. Тільки закоханий у хорошу книжку, тільки трудівник на ниві розумового життя може розуміти нас, педагогів, може усвідомити і відчути те, що мислення, думання, діяльність духу — це дуже складна, тяжка і радісна праця.

Щоб завжди відкривати, радіти, захоплюватися, треба жити в світі думок про нашу працю. Педагогічна працьовитість — це читання, роздуми над долями своїх вихованців, вічні неспокійні пошуки досконалості. Працьовитість породжує непримиренність до неробства, недбайливості, примітивізму.